top of page

Funkční magnetická stimulace (TESLA CARE)

Terapie pomocí elektromagnetických vln

Zařízení, kterému mnoho našich klientů neřekne jinak než „magnetické křeslo“, bylo vyvinuto pro ošetření nejen oslabeného svalstva pánevního dna, ale využívá se i pro řešení mnoha dalších problémů v různých částech těla.


Metoda FMS je forma fyzikální terapie, která je založena na působení elektromagnetických vln, které se přenáší na klienta prostřednictvím dvou aplikátorů umístěných přímo v křesle, popř. je doplněno dalším samostatným aplikátorem působícím na jednotlivé části těla.

Působením pulsního magnetického pole dochází k ovlivňování tkání lidského těla na buněčné úrovni, což vede k potlačení, případně k úplnému odstranění některých zdravotních potíží. 

 

Jaké problémy terapie řeší?

  • Obtíže pohybového aparátu – s našimi klienty nejčastěji řešíme bolestivé stavy zad a kloubů dolních končetin, bolesti ramenních kloubů. Zaměřujeme se na dlouhotrvající a chronické záněty kloubů, artrózu, revmatoidní artritidu.


  • Poúrazové stavy – přístroj FMS podporuje regeneraci a rekonvalescenci po úrazech (jako např. – zlomeniny, operace kloubů.) Podporuje hojení tkání a udržování svalové hmoty i v době nošení fixace (př. sádra).


  • Zaměřujeme se také na poruchy pánevního dna, jako jsou např. inkontinence. Tyto potíže se dají zmírnit nebo úplně odstranit právě posílením pánevního dna a klient poté bude mít opět kontrolu nad močovým měchýřem.


  • Působením FMS řešíme i problémy s diastázou, která může vzniknout např. po těhotenství.


  • S klienty mužského pohlaví řešíme problémy s poruchou erekce a prostatické obtíže. Zpevnění pánevního dna u mužů podporuje správnou erekci a oddaluje předčasnou ejakulaci, zlepšuje se intenzita orgasmu. Pánevní orgány se díky terapiím lépe prokrvují, což má za následek vyšší citlivost penisu a prodloužení doby erekce.

 

Jaké jsou výhody FMS?

  • Jedná se o bezbolestnou, neinvazivní a účinnou metodu. Aplikace je jednoduchá a rychlá. Klient může podstoupit terapii i v oblečení.

 

Jak probíhá samotná terapie s FMS?

Po absolvování vstupního vyšetření, během kterého fyzioterapeut posoudí vhodnost metody a vyloučí případné kontraindikace, začnete se samostatnými terapiemi. Během terapií bude klient s terapeutem využívat právě křeslo FMS, které doplní také cvičením.

 

Jak křeslo funguje?

V sedací a opěrné části křesla se vytváří silné magnetické pole, které nebolestivě proniká tkáněmi ke svalům a působí na nervový systém. Toto magnetické pole vyvolává stah svalů a vede k jejich posilování. FMS léčba zvyšuje sílu a odolnost svalů.

Galerie

bottom of page